Na tomto odkazu se můžete podívat na 5 minut dlouhé video, která v Huawei natočili. Podle údajů společnosti půjde nabít baterie o kapacitě 600 mAh na 68% za 2 minuty. Co je ale zajímavější, mnohem větší akumulátor 3000 mAh bude možné na polovinu kapacity nabít za 5 minut. Pak by vám mobilní telefon od Huawei měl poskytnout až 10 hodin hovoru.
U Huawei jsou přesvědčeni, že nová technologie bude znamenat průlom v rychlém nabíjení. A to nejen pro mobilní telefony, ale také například pro Auta s elektro nebo hybridním motorem.
Představte si, že přijedete se svým vozem k dobíjecí stanici, objednáte si kávu a po krátké přestávce můžete pokračovat v cestování. I proto věřím, že na podobném řešení pracuje také například společnost Tesla.
Huawei spolupracuje s mnoha výrobci v průmyslovém odvětví a soustředí se také na skladování energie. Od "číňanů" tedy můžeme očekávat ještě velké věci.
Žádné komentáře:
Okomentovat