Ad

čtvrtek 12. listopadu 2015

Apple chce přes Apple Pay umožnit platby mezi uživateli navzájem


Prostřednictvím mobilního telefonu budeme moci nejen platit u bezkontaktního terminálu, ale také sobě navzájem. Znáte to - od někoho něco kupujete nebo chcete třeba jen půjčit hotovost a říkáte: já ti to pošlu na účet. To už od příštího roku (ale nejprve nejspíše jen v USA) nebude třeba. Stačí prostřednictvím Apple Pay "poslat" peníze na druhý telefon - tedy bankovní účet s ním spojený. Místo abyste telefon přiblížili k platebnímu terminálu - přiložíte ho k telefonu člověka, kterému chcete peníze poslat. 

Podle této zprávy Wall Street Journal  Apple usilovně pracuje na technickém a softwarovém řešení. Což by ale nebylo pro "jablečnou" společnost nic složitého - daleko složitější bude vyjednávání s pěněžními ústavy. Banky mohou ještě celou tuto "funkci" pozdržet, ale jak známe Apple, nakonec s tímto řešením určitě přijde. 

Věřím, že celá transakce bude velmi bezpečná, stejně jako celé Apple Pay. Uživatelé se nebudou muset bát o své peníze - narozdíl od Facebook Massenger Payments, který byl často v zahraničí terčem kritiky. Jinak s posíláním peněz mezi osobami už PayPal prostřednictvím Venmo nebo Google přes Wallet

Žádné komentáře:

Okomentovat