Ad

pondělí 16. listopadu 2015

Apple Watch druhé generace jsou ve vývoji.

Dlouho se čekalo až Apple konečně představí své Apple Watch. Mnoho těch, kteří chtěli nosit hodinky s nakousnutým jablkem ve znaku ale čeká dál. Na druhou generaci. Ta první totiž, přiznejme si, není úplně ideální.
Pozor, to ale neznamená, že jsou špatné. Podle údajů Applu se prodalo už na 7 milionů kusů. Co by za to někteří švýcarští hodináři dali ... 

Podle zprávy čínského serveru UDN už kalifornská firma pracuje na nástupci AppleWatch. Potvrdil to také Barry Lam, zakladatel firmy Quanta Computer, která se stará o výrobu hodinek. 

A představit by je mohla na tradiční březnové konferenci. Prodávat by je, podle odhadů dodavatelů dílů, mohla ve druhém nebo třetím čtvrtletí. Spekuluje se o konci května / začátku června.  Jestli se budou jmenovat Apple Watch S nebo Apple Watch 2 zatím není jisté. 

Co však víme je to, že změn by měl doznat nejen software (zřejmě ponese název watchOS 3) ale také hardware. Jiný procesor, samozřejmě s vyšším výkonem, by měl zajistit rychlejší reakce systému. Někteří uživatelé si stěžují, že na napsání zprávy nebo jiné povely, musejí čekat i několik sekund. 

Dále by měla druhá generace přinést větší nezávislost na iPhonu. V současné době totiž Apple Watch z telefonu berou mnoho informací. Display by si měl údajně zachovat stejné rozlišení. Kvůli použití jiné technologie by ovšem měl být tenčí a uvolněné místo využije větší baterie. 

Právě na malou výdrž si stěžují uživatelé nejvíce. Kromě většího akumulátoru by měl k delší době použitelnosti přispět zmíněný nový operační systém watchOS 3. Už s příchodem watchOS 2 se výdrž u mnohých zlepšila. 

Nově by se mohla na hodinkách objevit FaceTime kamera pro videohovory. Osobně bych raději uvítal GPS modul, který je, zejména když budu využívat hodinek jako SportTrackeru, mnohem využitelnější. Ale jak známo, GPS spotřebovává baterii velmi rychle a Apple chce tomuto zabránit tím, že GPS signál si hodinky berou z iPhonu. Proto o použití GPS v Apple Watch zatím nepadla zmínka. 

Naopak téměř jistou věcí je, že Apple Watch budou nabízeny ve více variacích a s větším množstvím řemínků. 

Zbývá jen, aby Apple upravil kromě SW a HW cenu. Konkurenci totiž seženete mnohem levněji. Ale Apple nikdy nebyl levný ...


Žádné komentáře:

Okomentovat