Ad

neděle 15. listopadu 2015

Jak na iPhonu smazat obrázky z konverzace aby nezabíraly paměť?

Pokud máte iPhone s pamětí pouhých 16 Gb může se stát, že vám postupně začne docházet volné místo - třeba pro hudbu nebo aplikace.
Možností, jak si udělat volný prostor je mnoho. Dnes si ukážeme, jak uvolnot paměť díky smazání obrázků z konverzace. Ač se to nemusí zdát, někdy tak lze ušetřit desítky nebo i stovky Mb paměti. Do ní se totiž ukládají nejen fotografie, ale třeba také video ...

Pro mnoho lidí je tak aplikace Zprávy jednou z největších v systému iOS. Pokud totiž i posíláte fotky nebo video, vše se ukládá v paměti. A to dokonce dvakrát. Pokud něco odesíláte z aplikace Obrázky, pak se ta samá fotka/video uloží také do aplikace Zprávy. 

Pokud tak nechcete mít některé věci v telefonu duplicitně - ukážeme si, jak je jednoduše smazat. 

1. Krok

Nejprve si otevřete aplikaci Zprávy a vyberte konverzaci, kterou chcete pročistit. 

2. Krok

Tapněte na Podrobnosti vpravo nahoře a přesuňte se na spodní část obrazovky - uvidíte všechna videa a fotky z dané konverzace.

3. Krok

Když jste si předvybrali co všechno chcete smazat, přidržte prst na jedné z fotek/videu. Zobrazí se vám nabídka: kopírovat - smazat - další. Pokud chcete smazat více fotek/videí najednou, zvolte možnost další. Teď můžete najednou zvolit více příloh - ne jen jednu. 

4. Krok

Pak už jen stačí tapnout na ikonku koše vpravo dole a potvrdit. 

Tímto způsobem můžete uvolnit spoustu místa bez toho aniž byste přišli o samotnou konverzaci. 

Hezký den!
Žádné komentáře:

Okomentovat