Ad

středa 11. listopadu 2015

Nahradí iPad Pro notebook? V zahraničí vycházejí první recenze

Server Mashable natočil toto první video /ENG/. Jak sám recenze tvrdí, Ipad Pro není jen větší tablet ...I pokud neumíte anglicky, tak ve videu je jasně vidět, jak se s největším iPadem pracuje. Server ve své recenzi tvrdí, že se jedná o první iPad, který opravdu může změnit styl a způsob vaší práce.
Jestli něco Applu jde, tak právě měnit zažité zvyky. Jen si vemte, jak lidé nadávali na první iPhone. Jak se mu v Microsoftu smáli ... a v nedávné době třeba Apple Watch? Těm se smáli například švýcarští výrobci hodinek. A teď sami přicházejí se svými "chytrými" hodinkami.
12,9 palců - iPad Pro je větší než některé MacBooky a právě proto je více zaměřen na produktivitu. "Klasický" iPad je spíše na konzumaci obsahu - ale pracovat se s ním také dá a já sám jsem díky němu na většinu činností přestal používat notebook. Nový iPad Pro je už ale opravdovým pracovním nástrojem. Na velké obrazovce můžete dokonale využívat multitaskingu v iOS a mít tak třeba spuštěny 2 aplikace najednou.

K iPadu Pro je ideální používat také kryt s integrovanou klávesnicí. S podobným řešením v minulosti přišel už Microsoft u svého Surface ...

Tablet díky čipu A9x disponuje dostatečným výkonem na práci s grafikou - což ocení nejen lékaři, konstruktéři ale také studenti. Radost ale budou mít i ostatní, kteří si rádi hrají - jsem zvědavý, jak programátoři dokážou využít v hrách potenciál iPadu Pro.

Ještě ke grafice - na to byli u Applu vždy specialisté - schválně si ve videu všimněte, jak se otáčejí listy knihy v iBooks ...

Joanna Stern z Wall Street Journal ostatně napsala: iPad Pro je něco mezi klasickým iPadem a MacBookem - ale v budoucnu by se z něho mohl opravdu stát hlavní "počítač".

Žádné komentáře:

Okomentovat