Ad

pátek 13. listopadu 2015

Policista chtěl napomenout řidiče za pomalou jízdu. V autě ale žádný nebyl.

Google už dlouho testuje svá auta bez řidiče. Autonomní vozidla této společnosti už mají najeto téměř 2 miliony kilometrů. Za tu dobu se stalo mnoho kuriózních situací. Jako nedávno tato v Kalifornii. V zóně, kde je povolena rychlost 35 mil za hodinu, jelo auto Googlu jen 24 mph.

Policista se proto na motocyklu přiblížil vozidlu a chtěl zkontrolovat situaci. Když zjistil, že ale ve vozidle žádný nebyl ...

... spojil se přes systémy vozu s operátorem v monitorovací centrále Google a poučil ho o tom, že by vůz měl jet rychleji aby zbytečně nebrzdil provoz.

Technologická firma už v minulosti prohlásila, že pokud její vozy způsobí nějaký dopravní přestupek, pokuty samozřejmě zaplatí. Kolik jich zatím bylo - neuvádí. 

Minulý týden se ale Google pochlubil statistikou, která ukazuje, že jeho auta bez řidiče ujela za poslední dva měsíce přes 160 tisíc kilometrů a nezpůsobila žádnou dopravní nehodu. 

Lidé z projektu autonomních vozidel Google tvrdí, že auta bez řidiče jsou připravena vyjet na silnice za 3 roky. Jenže kvůli legislativě si osobně myslím, že to potrvá mnohem déle ....

Žádné komentáře:

Okomentovat