Ad

čtvrtek 12. listopadu 2015

Pracuje Google na svém vlastním mobilním telefonu?

Google už dříve nabízel "svůj" mobilní telefon Nexus. Na něm ovšem pracoval společně s LG a Huawei. Tentokrát by ale měl být software a design kompletně v režii Googlu. 

Google už sice vyrábí svůj Chromebook a pracuje na tabletu Pixel C - ale má nějaký smysl dělat i chytrý telefon? Ano! Apple ukázal, že smysl to má. Google chce tak nabídnout podobný uživatelský zážitek, jaký mají majitelé zařízení s nakousnutým jablkem. Jde o vzájemnou provázanost. Operační systémy iOS a OSX jsou navzájem propojené. Vyfotíte něco iPhonem a fotka se automaticky uloží i do vašeho iPadu a Macu. Začnete psát na mobilu email nebo zprávu - dopsat ji můžete opět u stolního počítače. Zvoní vám doma váš iPhone, zvednout hovor můžete opět třeba prostřednictvím MacBooku.

Google si je dobře vědom toho, že právě tento "ekosystém" drží lidi u jedné značky. Já sám jsem dřív nenáviděl Apple. Bral jsem ji jako snobskou záležitost. Až jednou jsem od operátora dostal iPhone 3G za 1,- Kč a .... dnes už doma celá rodina nepoužíváme nic jiného než produkty Apple.

Google má spoustu služet a Android je natolik rozšířený, že pokud se mu podařívyrábět kvalitní hardware a spojit to s kvalitními službami (jaké Apple nabízí), tak se mu časem může povést dotáhnout Apple a začít mu konkurovat nejen v SW oblasti ale hlavně HW. Tam zatím Google za Applem zaostává nejvíc.

Žádné komentáře:

Okomentovat