Ad

středa 2. prosince 2015

Lamborghini se vrací ke kořenům - náhon na zadní

Lamborghini, po řadě let kdy vytvábělo superauta, které byly téměř výhradně s pohonem všech kol, se vrací ke kořenům. Model LP Huracan 580-2 bude pouze s pohonem zadních kol. 

Kupé s upřostřed uloženým motorem V-10 bylo oznámeno na Los Angeles Auto Show, je třetí – a nejlevnější – verze modelu Huracan (po kupé AWD a také kabrioletu).
CEO Lamborghini Stephan Winkelmann řekl, že "Lamborghini Huracan LP 580-2 pokračuje v tradici značky jako designově čisté, vizionářské auto, které je navíc technologickvyspělé".
"Zadní náhon modelu dokonale zapadá do filozofie naší rodiny modelů Huracan. Je pro ty, kteří chtějí ještě intenzivnější zážitek z jízdy, nebo kdo v současné době řídí jinou zadokolku a chce si koupit Lamborghini."
Huracan LP 580-2 používá stejný motor V-10 5,2 l jako předchozí modely s pohonem všech kol. Výkon ale poklesne na 572 koní místo původních 601 a menší bude i točivý moment. Nižší je ale hmotnost - oproti verzi AWD je LP 580-2 lehčí o 33 kg. 
Sedmistupňová dvouspojková převodovka ale zůstává. 
Nižší váha se snaží vykompenzovat nižší výkon. Oproti verzi LP 620-4 (AWD) je zadokolka při zrychlení z 0-100 km/h pomalejší jen o 0,2s - přesněji to nejlevnějšímu Huracanu trvá 3,4s. 
Přepracován byl podvozek, řízení a hnací systém. Nové jsou také pneumatiky Pirelli. 
Pérování, řízení a stability a trakce prvky, které byly všechny re-kalibrovat pro revidované instalaci, řekl Lamborghini. Pneumatiky Pirelli jsou také nové, jako je 580-2 přední fascia. 
Huracan s pohonem zadních kol by měl být o cca 1 milion korun levnější, než verze předchozí "čtyřkolka". Zájemci o něj tak mohou počítat s cenou okolo pěti milionů korun. 

Žádné komentáře:

Okomentovat