Ad

úterý 21. února 2017

Apple klesl v Číně na páté místo

Apple v Číně klesl na páté místo. Na prudce rostoucím trhu se prodalo  131,6 milionů kusů chytrých telefonů - a to, pozor, jen ve čtvrtém čtvrtletí roku 2016. To představuje téměř třetinu celosvětových dodávek.Údaj ze 4. čtvrtletí potvrdily průzkumy firmy Canalys. Celkem se v Číně za uplynulý rok prodalo 476,5 milionu kusů, což je nárůst o 11,4 procenta od roku 2015.
Huawei dodal 76,2 milionu přístrojů a obsadil první místo na trhu se smartphony v roce 2016, následovaný OPPO s 73,2 miliony kusů a Vivo s 63,2 miliony.
Apple dodal 43,8 milionů telefonů, což znamená výrazný meziroční pokles o 18,2 procenta. Ztratilo také Xiaomi, navzdory tomu, že se jedná o "domácího" výrobce.  Xiaomi dodalo celkem 51,4 milionů kusů chytrých telefonů což je o 21 procent méně, než v roce 2015. Jeho podíl na trhu je 10,7 procent a to je nejméně od roku 2013.

Naopak úspěšný je Huawei, který pokračuje rychlým tempem v růstu. Analytik společnosti Canalys Jessie Ding uvedl: "Zatímco Apple, Samsung a Xiaomi se teprve snaží přizpůsobit čínskému trhu, Huawei se chopil příležitosti a nabírá na síle".

Loni Apple zažil svůj vůbec první rok kdy na čínském trhu se smartphony klesl jeho počet prodaných kusů. Kalifornské firmě nadále "škodí" levná konkurence a iPhone 7 se nedaří tak dobře jako jinde ve světě. Analytici již dříve naznačil, že pokles Applu je způsoben tím, že uživatelé čekají na "iPhone 8". Pokud je tomu skutečně tak, záleží na tom, zda nový telefon představený v září nabídne "dostatečná" vylepšení oproti stávajícímu modelu.

Žádné komentáře:

Okomentovat