Ad

pondělí 20. února 2017

Apple možná představí bezdrátové nabíjení pro iPhone až v roce 2018

O systému bezdrátového nabíjení u iPhone 8 se toho v poslední době mluví a píše hodně. Ale podle analytika JPMorgan Harlana Sura, Apple pracuje se společností Broadcom na novém řešení.Jedna věc kterou Sur bere na vědomí, je, že iPhone 8 bude mít skleněná záda, jak se říkalo mnohokrát předtím. Očekávaný sklo na zadní straně iPhone 8 údajně snižuje rušení v porovnání s kovem. Kromě toho Apple údajně pracuje na "doplňkových funkcích" včetně věcí, jako je rychlé nabíjení a nabíjení na delší vzdálenost.

"Jsme přesvědčeni, že skleněný zadní kryt je příznivý pro bezdrátové nabíjení, neboť snižuje rušení signálu ve srovnání s kovem," napsal Sur. "Je možné, že Apple přidá pdalší funkce, jako je rychlé nabíjení nebo prodloužený dosah nabíječky a zvýší tak hodnotu vlastního hardwarového ekosystému."

Sur ve své zprávě poznamenal: je tu stále možnost, že bezdrátové nabíjení nebude součástí letošního iPhone v důsledku zvýšeného zájmu o bezpečnost a spolehlivost baterie v návaznosti na nepovedený Samsung Galaxy Note 7.

Původně, to se říkalo, že iPhone 8 měl mít bezdrátové nabíjení s větším dosahem namísto typického indukčního řešení jaké má v současnosti Samsung. A právě o něm se v poslední době mluví nejčastěji.

Jiný analytik - Ming-Chi Kuo - věří, že bezdrátové nabíjení přijde do všech tří nových modelů iPhone už v tomto roce, zatímco jiné zprávy zase tvrdí, že funkce přijde pouze na TOP verzi iPhonu. Ten by mohl stát v přepočtu i více než 30.000,- Kč.

Začátkem minulého týdne Apple také oznámil, že se přidal do Wireless Charging Consortium. Tato skupina se zaměřuje na otevřený vývoji standardu Qi.

Takže co myslíte? Přijde Apple s bezdrátovým napájením už letos, A jaké bude?

Žádné komentáře:

Okomentovat